Kalendarz

P W Ś C P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Znajdź nas na:

Ostatnie wydarzenia

Data: 
Pt, 14/06/2013 - 13:25

 

23 maja 2013 r. Grupa sportowa w skład której wchodzili uczestnicy naszej placówki dzielnie reprezentowała nasz ośrodek na VIII Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Ziemia Łódzka 2013" w Łasku. Wykazali się wolą walki w różnych konkurencjach zasadami fair play, umiejętnościami sportowymi. Kibicowali innym drużynom nagradzając ich oklaskami.

 


       
   

 

 

24 maja 2013 odbyły się "Drzwi Otwarte" zgodnie z wcześniej zaproponowanym programem. Dla osób zainteresowanych naszą działalnością i zaproszonych gości odbyły się zajęcia warsztatowe, można było zasięgnąć dokładnych informacji na temat kryteriów przyjęć do placówki. Znalazły się osoby, które wpisały się na listę osób oczekujących.       
   

 

 

 

29 maja 2013 r. zostaliśmy zaproszeni do udziału w XV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Integracja – Sędziejowice 2013". Zgłosiliśmy się do konkursu muzyczno-wokalnego, w którym nasi uczestnicy Marcin i Łukasz zdobyli I miejsce przedstawiając utwory: "Nie płacz Ewka" i "Niebo do wynajęcia". Stoisko rękodzieła z pracami naszych uczestników z pracowni plastycznej, rękodzieła i krawieckiej otrzymało I miejsce.

 

 

 

 

 

5 czerwca 2013 Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki zorganizowało VIII Piknik Integracyjny "Cztery strony świata" w Ozorkowie, na który otrzymaliśmy zaproszenie. W trakcie spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.: "Podróż w cztery strony świata". Z naszego ośrodka do konkursu przystąpiło 9 osób. Jedna z prac Pani Moniki otrzymała II nagrodę na 270 zgłoszonych do konkursu.

 

 


       
   
       
       
 

 

 

12 czerwca 2013r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Pabianicach obchodziło jubileusz 50-lecia. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie i podziwiać umiejętności artystyczne uczestników zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy przedstawili spektakl pt.: "Szczęście". Na zakończenie wszyscy skosztowaliśmy urodzinowy tort.Dnia 30 czerwca uczestniczyliśmy w II Pabianickim Dniu Zdrowia. W ramach imprezy prezentowaliśmy efekty naszej działalności w formie wystawy prac wykonanych na poszczególnych zajęciach terapeutycznych oraz przygotowaliśmy degustację zdrowej żywności. W menu było między innymi: chleb własnego wypieku, powidłą, kotlety z kapusty, bułeczki drożdżowe, cisto marchewkowe, kanapki z różnego rodzaju pastami oraz wiele innych zdrowych przysmaków. Stoisko cieszyło się wyjątkowym powodzeniem, wszystkie łakocie zniknęły "w mig" ze stołu.

 

 

 

W dniu 24 września 2013 r. byliśmy na poznawczej wycieczce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie mieliśmy okazję poznać machinę działania zjawisk jakie na codzień nas otaczają w życiu codziennym. Mogliśmy samodzielnie w formie zabawy poeksperymentować i wczuć się w role młodych naukowców. Po naukowym dniu pełnym niezapomnianych wrażeń udaliśmy się na spacer  na warszawską "Starówkę" skąd następnie ruszyliśmy w drogę powrotoną do Pabianic.

 

 

 


5 listopada 2013 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Róża królowa kwiatów" i wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień laureatom. Konkurs skierowany  był do  osób niepełnosprawnych z województwa łódzkiego a  honorowy patronat nad nim objął Burmistrz Łasku pan Gabriel Szkudlarek. W konkursie udział wzięli podopieczni naszej placówki: Alicja, Krzysztof i Tomasz z pracowni plastycznej, Helena i Jadwiga z pracowni krawieckiej oraz Małgosia, Danusia, Jadwiga i Agnieszka z pracowni rękodzieła. Wyróżnienie otrzymał Tomasz za pracę wykonaną w technice akwarelowej. Podczas uroczystości wręczenia nagród wszyscy obejrzeli wystawę prac konkursowych.