Kalendarz

P W Ś C P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Znajdź nas na:

Wydarzenia 2014 r.

Data: 
Pt, 21/03/2014 - 12:56

W dniu 21 stycznia obchodziliśmy ośrodkowy Dzień Babci i Dziadka. Storzyliśmy sobie uroczą kawirenkę z poczęstunkiem po którym wszyscy ruszyli do zabawy w rytm znanych przebojów.

 

Dnia 23 stycznia gośclilśmy na kolędzie księdza z parafii Świętego Maksymiliana Kolbego, który udzielił nam błogosławieństwa na cały 2014 rok. Wspólnie też dyskutowaliśmy na tematy religijne. Ksiądz odpowiadał na trudne pytania nurtujące uczestników.

 

     

 

14 lutego odbyły się ośrodkowe Walentynki. Wszyscy wspólnie się bawiliśmy. W trakcie zabawy odczytane zostały życzenia i wręczone prezenty dla swoich sympatii, które wsześniej przygotowali uczestnicy na zajęciach.

 

21 lutego uczestniczyliśmy w balu karnawałowym organizowanym przez władze powiatu, który odbył się w SDK w Pabianicach przy ulicy Orla.

 

7 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn w rytmie muzyki tanecznej. Nie obyło się też bez uroczystego poczęstunku przygotowanego przez pracownię kulinarną.

 

Dnia 14 marca braliśmy udział w Olimpiadzie Herkulesa, która zorganizowana była przez WTZ w hali MOSiR w Pabianicach.

 

 

W pierwszy dzień wiosny 21 marca w Środowiskowym Domu Samopomocy wyruszyliśmy na jej poszukiwania. Fotografowaliśmy budzącą się do życia przyrodę oraz robiliśmy porzątki na zewnątrz. Nasze świąteczne bożonarodzeniowe drzewko zostało zasadzone w ogrodzie. Przygotowaliśmy też zdrowy wiosenny posiłek.

 

       
   

 

9 kwietnia odbyło się wspólne Śniadanie Wielkanocne na około 100 osób. Gościliśmy rodziny i władze miasta oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji.

 

   

 

Dnia 15 maja uczestniczyliśmy w Majówce Rodzinnej w OPiIS. Przygotowaliśmy ekologiczny pokaz mody, warsztaty plastyczne (rzeźba w piasku i gipsie) dla wszystkich uczestników imprezy. W występnie wokalnym dzielnie reprezentował nas Łukasz.

 

22 maja na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku braliśmy budział w IX Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2014” zorganizowanej przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi we współpracy  z Urzędem Miasta w Łasku. Reprezentanci naszego ośrodka dzielnie konkurowali w zawodach lekkoatletycznych: biegi, rzut piłeczką palantową czy pchniecie kulą. Uczestniczyliśmy też w zabawach i grach plenerowych: przeciąganie liny, rzuty do celu, sprawnościowy tor przeszkód.

 

 

12 czerwca braliśmy udział jednocześnie w dwóch imprezach. Część z nas wyjechała na konkurs do Głowna, gdzie zajeliśmy I miejsce za stoisko prezentujące nasze prace wykonane na zajęciach terapeutycznych i II miejsce w konkursie na najładniejszy bukiet. Druga grupa uczestników udała się do DPS w Pabianicach na Piknik Elvisa, gdzie wszyscy wspólnie się bawiliśmy, a w artystycznej części imprezy godnie reprezentował nas Łukasz.

 

W dniu 13 czerwca braliśmy udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Poddębicach, gdzie startowaliśmy w wielu konkurencjach. Wywalczyliśmy I miejsce w bocce - Martyna, III miejsce w tenisie stołowym - Bartek, II miejsce w slalomie na czas - Łukasz, III miejsce w slalomie na czas Mariusz. Nasza reprezentacja piłki nożnej zdobyła II miejsce.

 

Dnia 15 czerwca braliśmy udział w finale projektu "Wygrajmy Życie", który odbył się na terenie MOSiR w Pabianicach. Prezentowaliśmy wystawę prac wykonanych na zajęciach terapeutycznych, udzielaliśmy informacji o działalności placówki dla zainteresowanych osób. W trakcie imprezy odbył się Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych, gdzie II miejsce zajął Łukasz.

 

29 czerwca prezentowliśmy naszą placówkę w III Pabinickim Dniu Zdrowia, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3. Przygotowaliśmy salę wizualizacyjno-relsksacyjną, poczęstunek zdrowej żywności i wystawę prac wykonanych na zajęciach. W trakcie imprezy udzielaliśmy konsultacji dotyczących terapii w naszym ośrodku.

 

       
   

 

W dniu 30 czerwca nasz uczestnik Ryszard otrzymał II nagrodę w kategorii malarstwo i witraż w etapie wojewódzkim XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2014 r. PIĘKNO NATURY, co dało mu awans do etapu ogólnopolskiego.

 

Dnia 15 września 2014 r. odbyła się wycieczka do Biskupina (w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie żniskim), gdzie znajduje się osada prezentująca życie w przeszłych latach. Po osadzie oprowadzał nas przewodnik i opowiadał nam o życiu i zajęcaich ówczesnych mieszkańców, jak np. rozpalanie ognia czy wyplatanie sznura. Oglądaliśmy też pokazy walk ówczesnych rycerzy. Byliśmy również w wiosce wczesnopiastowskiej, gdzie czekały nas atrakcje w postaci rzemiosła wczesnośredniowiecznego (garnacarstwo, filc, tkactwo, plecionkarstwo, dawna kuchnia, skórnictwo i uzbrojenie wojskowe). Następnie przeszliśmy do wioski mezolitycznej, gdzie widzieliśmy, jak wytwarzane były i użytkowane narzędzia kamienne i jak obraniano skórę. Zobaczyliśmy też jak wyglądało rybołówstwo, spotkaliśmy rybaków, którzy opowiedzieli nam, jak nasi pra pra pra dziadowie łowili ryby. Wycieczkę zakończyła przejażdżka kolejką wąskotorową.

 

       
   

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (15 paździenika 2014 r.) obchodzony był pod hasłem „Życie ze schizofrenią”. Nasza placówka, jak co roku, przygotowała miejskie obchody tego święta. W Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach prezentowaliśmy profil działalności naszej placówki, uwypuklając terapię z osobami chorymi na schizofrenię. Nasza grupa teatralna wystawiła przedstawienie pt.:„.....ale trzeba sobie jakoś radzić....”. Ten tytuł stał się również drugą częścią hasła przewodniego naszej uroczystości. Dzień ten był bardzo dobrym momentem do refleksji nad tym, jak trudno żyć ludziom dotkniętym chorobą psychiczną.

 

 

Dnia 5 listopada 2014r. O godz. 11:00 w Miejskim Domu Kultury w Łasku uczestniczyliśmy w Gali wręczenia nagród w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bliżej Natury”. Rywalizacja byłą spora, kilkadziesiąt ośrodków z całego województwa. Nasi uczestnicy zajęli wysokie miejsca. Wyróżnienie w kategorii rysunek otrzymał Mariusz . W następnej kategorii – malarstwo I miejsce (równorzędne z dwojgiem uczestników z innych ośrodków) zajął Tomasz. Po rozdaniu nagród i wyróżnień odbył się występ Grupy Attender i zespołu taneczno – wokalnego ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Łasku. Na koniec uroczystości oglądaliśmy wystawę prac konkursowych. Imprezę zakońcył poczęstunek.

 

   

 

Na spotkanie „Wspomnień czar – zabawa w stylu PRL” zostaliśmy zaproszeni przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ksawerowie dnia 6.11.2014 r.. Podczas tego tanecznego, integracyjnego spotkania odbył się konkurs wiedzy o tamtych czasach. Mięliśmy również poczęstunek przygotowany w klimacie minionych lat. Istotnym elementem imprezy były stroje uczestników, które miały na „przenieść” w czasy PRL-u.


 

W tym roku Andrzejki spędziliśmy wspólnie z naszymi sąsiadami z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego. Razem bawiliśmy się na dyskotece oraz sprawdzaliśmy, co los przyniesie nam w nowym roku. Wiedzę tę posiadły w tym roku wyjątkowe wróżki Helena, Zdzisława, Barbara, Małgorzata i Katarzyna.

 

W grudniu odnieśliśmy kolejny sukces. Podczas konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową organizowanego przez Stowarzyszenie Osób Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie nasza uczestniczka Bogusia zajęła II miejsce. Nagrodę w jej imieniu odebrała córka Wioletta.

 

 

Dnia 19 grunia 2014 r. odbyła się tracycyjna Wigila Ośrodkowa (no około 100 osób),na której goścliliśmy przedstawicieli władz, naszych uczestników oraz ich rodziny.