Kalendarz

P W Ś C P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Znajdź nas na:

Wydarzenia 2016 r.

Data: 
Wt, 19/07/2016 - 13:33

25 stycznia 2016r jak zwykle o tej porze mieliśmy w Ośrodku wyjątkowe odwiedziny. Z wizytą duszpasterską przyszedł do nas ks. Paweł z parafii Św. Maksymiliana Kolbego. Wspólnie z księdzem śpiewaliśmy kolędy, a później wysłuchaliśmy jego opowieści. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a ks. Paweł zapewnił, że będzie nas odwiedzał.

 

     

 

27 stycznia 2016r. bawiliśmy się na zabawie karnawałowej w Osiedlowym Domu Kultury podczas Spotkania Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych. Zabawa była wspaniała, jedzenie smaczne, a uśmiechnięte twarze mówią same za siebie.

 

       

 

Z okazji Tłustego Czwartku w naszym ośrodku odbyła się zabawa taneczna. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku, którym były pączki. A jak się bawiliśmy możecie zobaczyć na zdjęciach...

 

       

 

W Tłusty Czwartek zrealizowaliśmy świąteczny prezent, który dostaliśmy od Urzędu Miejskiego, a był to voucher do Pizzerii Da Grasso. Uczta była wyśmienita.

 

       

 

We wtorek 9 lutego 2016r. były w naszym ośrodku Ostatki. Zabawę przygotował pan Piotr, a pani Ania i pani Kasia pomagały nam się przebrać w stroje z bajki. Oczywiście ci, którzy byli przebrani otrzymali słodkie nagrody. Było wesoło i bawiliśmy się super!

 

       

 

W piątek 12 lutego 2016r. świętowaliśmy Walentynki. Tym razem oprócz serduszek z życzeniami i wyznaniami sympatii mogliśmy również wyśpiewać nasze uczucia dla bliskich nam osób podczas karaoke.

 

       

 

W ten wyjątkowy dzień nasz Ośrodek zamienił się w kawiarenkę, do której nasi Panowie zaprosili wszystkie Panie. Były życzenia szczęścia, radości, zadowolenia dla wszystkich Pań oraz piękne żółte tulipany. Ale 8 marca staje się dla nas okazją do podwójnego świętowania również przypadającego 10 marca Dnia Mężczyzny. Zatem dla Panów też były życzenia i słodki poczęstunek dla wszystkich.

 

       

 

Świąteczne Śniadanie w naszym Domu odbyło się w czwartek 17 marca. Jak co roku wszystko było pięknie przygotowane: pięknie udekorowane stoły, pyszne potrawy, wzruszająca część artystyczna. Dopisali również goście z Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek oraz rodziny naszych uczestników.

 

       

  

13 kwietnia zostaliśmy zaproszeni do Miejskiego Ośrodka Kultury na bajkę "Kopciuszek" w wykonaniu Teatru PUCEK - Nauczyciele Dzieciom. Przedstawienie było urocze, chwilami dowcipne i wspaniale zagrane.

 

       

 

W dniu 22 kwietnia byliśmy zaproszeni przez Środowiskowy Dom Samopomocy przy PSOUU w Pabianicach na wystawę prac podopiecznych tej placówki. Prace były wykonane w ciekawych technikach i prezentowały się bardzo interesująco.


       

 

26 kwietnia rozpoczęliśmy prace ogrodowe. W naszym ogrodzie zasialiśmy i posadziliśmy warzywa i kwiaty, którymi będziemy się opiekować, aby wyrosły nam jak najpiękniejsze. Troska o ogródek jest dla nas bardzo ważnym, ale i przyjemnym elementem terapii prowadzonej w Ośrodku.

 

       

 

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie "Tajemniczy ogród" w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy przy PSOUU.

 

       

 

19 maja 2016r nasi sportowcy brali udział w XI Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Ziemia Łódzka 2016". W tym roku była to bardzo duża impreza, ponieważ udział w niej wzięły aż 63 ośrodki z województwa łódzkiego. Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych oraz grach i zabawach plenerowych. Zabawa była super, wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Nasz Ośrodek reprezentowali: Ania, Wioleta, Kasia, Marzena, Łukasz, Piotr, Mariusz, Rafał, Bartek, Arek, Darek, Mariusz i Adam.

 

       

 

W piątek 20 maja 2016r. braliśmy udział w Majówce "Rodzina ach rodzina" zorganizowanym przez Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej w Pabianicach. Nasza placówka przygotowała warsztaty plastyczne i rękodzielnicze. Zaśpiewali Łukasz i Marcin. Poza tym można było wziąć udział w zawodach sportowych oraz smacznie zjeść m.in. chleb ze smalcem przygotowany w naszym domu.

 

       

 

31 maja 2016r. przygotowaliśmy dla wszystkich chętnych DRZWI OTWARTE. To spotkanie ma pokazać osobom zainteresowanym naszą codzienną pracę. Odwiedzający mogli wziąć udział w różnych zajęciach.


       

 

1 czerwca razem z naszymi sąsiadami przyjaciółmi z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego świętowaliśmy w ogrodzie. Był grill, ciasto, lody, wspólne śpiewy i relaks na świeżym powietrzu.

 

       

 

3 czerwca byliśmy w Muzeum w Pabianicach. Oglądaliśmy wystawę fotografii DZIKA PRZYRODA, wystawę sprzętu pożarniczego, AFRYKA tradycje i kultury.

 

       

 

17 czerwca bawiliśmy się na sportowym pikniku w Domu Pomocy Społecznej. Braliśmy udział w zawodach tenisa stołowego, który wygrał Bartek Banat, II miejsce Mariusz Traczyk. Prezentowaliśmy też nasze umiejętności wokalne. Przedstawicielem naszego domu był Łukasz.

 

       

 

21 czerwca braliśmy udział w Rajdzie Burego Misia. Poza przejściem trasy trzeba było wykonać różne konkurencje umysłowe i sportowe. Na koniec dla wszystkich był grill, zumba i nagrody.

 

       

 

22 czerwca pojechaliśmy do Sędziejowic na spotkanie integracyjne. Była muzyka, konkurencje sportowe i biesiadne jedzenie.

 

       

 

26 czerwca prezentowaliśmy nasz ośrodek podczas V Pabianickiego Dnia Zdrowia. Była wystawa naszych prac, możliwość uczestnictwa w choreoterapii i wizualizacji, warsztaty rękodzielnicze i krawieckie, poradnictwo psychologa i pracownika socjalnego oraz poczęstunek.

 

       

 

14 września byliśmy uczestnikami Pikniku Integracyjnego pod nazwą "Kochamy polskie seriale i filmy" zorganizowanego przez Dzienny Ośrodek Adaptacyjny. Z naszego Ośrodka reprezetowali wokalnie Łukasz i Krzysztof. Bardzo nam się podobało, co widać na zdjęciach.

 

 

6 października w naszym Domu odbył się bal taneczny z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego dla naszych uczestników i zaproszonych przyjaciół z innych ośrodków. W trakcie zabawy nie zabrakło też ciekawych konkursów i karaoke.

 

       

 

7 października pojechaliśmy do Łasku na uroczystość, podczas której wręczone zostały nagrody w konkursie plastycznym "Kolorowy Świat". Pani Jadwiga z naszego domu dostała wyróżnienie. Gratulujemy

 

     

 

19 Października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbyła się wystawa naszych prac w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Całą uroczystość prowadził Łukasz i Bartek. Natomiast Krzysztof i Łukasz śpiewali utwory prezentując pracownię muzyczną. O swoich pracach i działalności pracowni plastycznej opowiadali Tomasz, Roman, Małgorzata, Agnieszka i Adam, o rękodzielniczej Mariusz, o krawieckiej Ewa. Po obejrzeniu wystawy można było skosztować pyszności przygotowanych w pracowni kulinarnej. Wszystkie pracownie przygotowały prezenty - prace przygotowane na terapii zajęciowej - dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Porszewicach.

 

       

 

30 listopada 2016r w naszym Ośrodku odbyły się Andrzejkowe Wróżby. Nasi terapeuci wcielili się w rolę Dobrych Wróżek i Czarodziejów przepowiadających nam przyszłość. Śmiechu było całe mnóstwo. Później wspólnie przygotowaliśmy posiłek, a na koniec były tańce.

 

       

 

7 grudnia w Ozorkowie odbył się finał X Jubileuszowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej 2016. Udział w tym konkursie wzięły duety Ewa i Bartek oraz Mariusz i Adam. Szopki przygotowywane były w pracowni plastycznej pod kierunkiem Pani Grażyny Zapędowskiej instruktora terapii zajęciowej. Miło nam przekazać dobrą wiadomość, że w tym konkursie zajęliśmy I i III miejsce.

 

       

 

10 grudnia pojechaliśmy do Warszawy na musical POLITA w Teatrze Studio BUFFO. Zanim jednak tam dotarliśmy oglądaliśmy świątecznie przystrojoną Warszawę.
Spektakl bardzo nam się podobał zwłaszcza, że grali w nim wielcy aktorzy m.in. Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Artur Chamski. Była to sztuka o polskiej aktorce Poli Negri, która zdobyła światową sławę. mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli pojechać na taki wspaniały występ.

 

       

 

15 grudnia 2016 r. wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu. Były kolędy, rozważania świąteczne. Dopisali również goście z Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej, Starostwa Powiatowego, zaprzyjaźnionych Ośrodków oraz rodziny naszych uczestników. Tradycyjnie połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia. A na koniec dla wszystkich uczestników były prezenty